רועי מיזוג אוויר 24/7 א.ת., הנס מולר 22, קרית ביאליק קריות 072-326-4098 http://roysairconditioning.com/wp-content/uploads/2016/09/logo-roy.png
מאמרים

דמפר למזגן

בית עם מערכת מיזוג מרכזית משתמש בתעלות להזנת אוויר קר לחדרים דרך פתחי אוורור, בניגוד למזגן בודד המותקן על קיר או על חלון. מערכות בקרת אזורים מווסתות את כמות האוויר הקר שזורם לחדר באמצעות רכיבים מכניים הנקראים דמפר. להלן סקירה מהירה של אופן הפעולה של מערכות אלו.

כיצד הדמפר פועל?

הדמפר הוא לוח או שסתום המותקן על סרן מבוקר אלקטרוני ופועל בדומה לברז. כאשר אתם מגדירים את טמפרטורת החדר שלכם לנמוכה מהתפוקה של המזגן המרכזי, זה חוסם חלקית את התעלה המובילה לחדר שלךכם, ומפחית את כמות האוויר הקר מבלי להשפיע על שאר אזורי הבית. מכיוון שמערכות בקרת אזור נשלטות באופן אלקטרוני, ניתן להגדיר את טמפרטורת החדר כמו תרמוסטט טיפוסי והוא מחשב כמה רוחב הדמפר צריך להיות פתוח.

דמפר למזגן

טמפרטורות מותאמות אישית

היכולת להתאים אישית את טמפרטורות החדר אינדיבידואליות היא חשובה, אבל יכולה להיות קשה אם יש רק מזגן אחד שמקרר את כל הפנים. זוהי תכונה חשובה אם אתם גרים עם בני משפחה מבוגרים מכיוון שטמפרטורות נוחות יכולות להועיל לבריאותם. לחילופין, אם הטמפרטורה הפנימית המועדפת על כולם גורמת לכם אישית לאי נוחות,הדמפר בצינורות מבטלת את המאבק על בקרת המזגן.

שמירת אנרגיה

יתרון מעשי של הדמפר הוא החיסכון הפוטנציאלי באנרגיה. המזגן המרכזי ידחוף אוויר קר רק היכן שהוא נחוץ, ויפיץ מחדש את השאר לאזורים אחרים. עם תפוקה נדרשת נמוכה יותר,המזגן  צורך פחות אנרגיה, מה שמוביל לחשבונות חשמל נמוכים יותר. אתם יכולים אפילו לכבות לחלוטין את מיזוג האוויר בחדרים שאינם בשימוש.

אז איך כל הדבר הזה עובד?

שליטה בדמפר יכולה להתבצע במספר דרכים:

דמפר למזגן ידני – הדרך הבסיסית להשתמש בדמפר היא על ידי שלט. אל הדמפר מחברים עינית קטנה אשר מותקנת על הקירו כאשר לוחצים על השלט העינית נותנת פקודה לדמפר להיפתח או להיסגר. כך למשל אם אתם רוצים להפסיק את קירור החדר,  כל שצריך לעשות הוא לסגור את הדמפר עם השלט.

דמפר למזגן אוטומטי – זוהי דרך מתקדמת יותר באמצעות כיוון הדמפר בצורה אוטומטית, כך שהוא יסגור את עצמו על פי טמפרטורה מסוימת באמצעות חיישן טמפרטורה אשר מותקן על הדמפר. באופן זה ניתן לבחור מהי הטמפרטורה בה תרצו להפסיק את המזגן  באותו החדר.

לדוגמא,  אם החלטתם להפעיל את המזגן על 22 מעלות אך זה לא מתאים למישהו מבני הבית שנמצא בחדר אחר, הוא יכול לכוון מראש את הדמפר שייסגר ברגע שהטמפרטורה בחדר מגיעה ל- 25 מעלות.

דמפרים חכמים – חוץ משתי התכונות המתוארות מעלה, אשר נמצאות בכל דמפר,קיימים כיום גם דמפרים מתקדמים הנקראים דמפרים חכמים. הייחודיות שלהם היא שמלבד הסגירה האוטומטית לפי הטמפרטורה, יש להם גם את היכולת לווסת באופן אוטומטי את עוצמת תנועת האוויר שהמזגן מזרים לחדר על ידי סגירה הדרגתית של הדמפר, מה שבמידה מסוימת תורם אף לחסכון בחשמל.

מחפשים שירות טכנאי מזגנים בקריות? מגיע אליכם במהרה, שירותי תיקון , התקנה או מכירת מזגנים בבית הלקוח.

רועי מיזוג אוויר

שירות אמין ומקצועי, המספק שירות לכל תושבי
הקריות. הגעה מיידית ומחירים הוגנים

צור קשר