רועי מיזוג אוויר 24/7 א.ת., הנס מולר 22, קרית ביאליק קריות 072-326-4098 http://roysairconditioning.com/wp-content/uploads/2016/09/logo-roy.png
מאמרים

מזגן מקצר

הדבר האחרון שאתם צריכים ביום קיץ חם הוא שהמזגן שלכם יגרום לקצר ויפסיק את פעילותו. למרות שזה בהחלט מעצבן, זכרו  כי מפסק המזגן הוא מתג בטיחות המגן על הציוד שלכם מפני נזקים על ידי כיבוי החשמל כאשר מתגלה עומס יתר. הוא גם מגן על בטיחותכם מכיוון שמעגלים עמוסים עלולים לגרום לשריפה. אז אם המזגן שלכם מקצר שוב ושוב, זה לא מצב שכדאי להתעלם ממנו.

מזגן מקצר

איך להבחין בתקלות השונות?

מזגנים הם צרכנים גדולים של חשמל. תקלות מזגן מקצר עלולות להתרחש כאשר מערכת החשמל אינה יציבה או שיש הרבה הפסקות חשמל. כמו כן, עומס קצר עלול להיגרם כאשר אחד או יותר ממרכיבי המזגן נכשלים וגורמים לעלייה בצריכה הנוכחית מהחשמל המספק אותו.  להלן הסיבות הנפוצות ביותר לכך שהמזגן שלכם מקצר:

לוח החשמל

כאשר המזגן גורם לקצרים בכל הבית זה יכול להיות סיוט עבור כל אחד. אם כאשר המזגן מקצר וכל החשמל בבית קופץ, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה ללכת לארון החשמל ולבדוק מה בדיוק קפץ:  האם רק הפקק ששייך למזגן קפץ או האם קפץ לכם ממסר הפחת. במרבית המקרים תוכלו לדעת זאת עוד אפילו לפני שתיפנו אל ארון החשמל כיוון שאם רק המזגן קפץ אז כל החשמל בבית ימשיך לעבוד כרגיל.

קצר רק בפקק המזגן

אם הקצר נגרם מהתקע של מזגן, יכול להיות שהתקע אינו פועל כהלכה או חלש מספיק כדי לספק את החשמל הנדרש. עם זאת, אם זו הבעיה היחידה שלכם, קל להחליף את הפקק במהירות.

זרם גבוה

אם לא רק הפקק של המזגן קפץ לכם, אזי מדובר בבעיה קצת יותר רצינית. ייתכן כי המזגן דורש זרם גבוה ולכן, הפיוז קופץ על מנת להגן על הפיוז עצמו, וכן על מנת להגן על כל מערכת החשמל מפני שריפה.

מזגן מקצר – מה ניתן לעשות?

מומלץ לפנות טכנאי מזגנים מומחה למדוד את הזרם במזגן שלכם. זה נעשה עם מכשיר אלקטרוני המשווה לנתוני מנוע. חשוב להבין שחשמל מסוכן ואסור לכם להתעסק עם זה אם אינכם יודעים כיצד לבצע פעולות מסוימות. במצבים כאלה, חשוב להזמין מומחה שיוכל למדוד את הזרם במזגן שלכם ולהשוות אותו עם נתוני המנוע.

סיבות נפוצות למזגן מקצר

ישנן סיבות רבות לכך שהמזגן שלכם יפסיק לפעול כראוי. הנה כמה:

  • עומס יתר
  • מסננים מלוכלכים
  • חוסר או עודף גז
  • סתימה במערכת הגז עלולה לגרום לבעיות בזרימה תקינה.
  • מאוורר פנימי או חיצוני לא תקין
  • קבלים – תקלה בכבל, שריפה של כבל, או חוטים רפויים ומשוחררים
  • מדחס לקוי
  • דליפת מים בסוללת המזגן
  • מנוע בעייתי
זקוקים לטכנאי מזגנים אמין ומקצועי שיעזור לכם עם המזגן המקצר?

אצלינו ברועי מיזוג אוויר תוכלו למצוא צוות טכנאי מיזוג אוויר שיכולים לספק עבודה מקצועית ובמחירים משתלמים במיוחד.

רועי מיזוג אוויר

שירות אמין ומקצועי, המספק שירות לכל תושבי
הקריות. הגעה מיידית ומחירים הוגנים

צור קשר