רועי מיזוג אוויר 24/7 א.ת., הנס מולר 22, קרית ביאליק קריות 072-326-4098 http://roysairconditioning.com/wp-content/uploads/2016/09/logo-roy.png
מאמרים

מזגן vrf חסרונות

מתכננים להתקין מערכת מיזוג אוויר VRV? זהו חשוב שתדעו לגבי היתרונות והחסרונות של המערכת לפני שתחליטו האם לקנות אותה או לא. במערכת מיזוג אוויר VRF ניתן להתקין מספר יחידות פנימיות המחוברות ליחידה חיצונית אחת. באמצעות מערכת זו, המשתמש יכול לשלוט בנפרד בכל היחידות הפנימיות, בשונה ממערכת המיזוג המרכזית. היחידה החיצונית כוללת גם מודולים שונים להפעלה בקיבולת הנדרשת. כמו כן, ניתן להפעיל את המדחס ברמות מהירות שונות. קצב פעולתו של מזגן VRF תלוי במידה רבה בדרישת הקירור בהשפעת האווירה החיצונית. זו הסיבה שיחידה זו נחשבת לחסכונית ביותר באנרגיה. רוצים לדעת יותר על מזגן VRF? קראו עוד בהמשך:

היסטוריה של מזגן  VRF

מערכות זרימת קירור משתנות (VRF) הוצגו לראשונה ביפן עוד בשנות השמונים. המערכת עשתה את דרכה לארצות הברית מתישהו בסביבות תחילת שנות האלפיים כדרך סבירה לקרר ולחמם שטחים מסחריים. באופן כללי, המערכות מורכבות ממספר יחידות טיפול באוויר פנימי, מדחס מהפך חיצוני וקווי גז ולחץ בטמפרטורה נמוכה וטמפרטורה גבוהה. חשוב לשים לב שהמערכות עושות שימוש רק בקירור. אין מים מעורבים בתהליך. ישנן מערכות VRF חסרות צינורות ותעלות. בסוג האחרון ניתן לנתב את האוויר ישירות ליחידות המסירה. כאשר מפעילים את המערכת, נוזל הקירור עובר מהמדחס ליחידות הטיפול המכילות גם מאוורר וגם סליל. כאשר אוויר זורם על שתי חלקי הציוד הללו, החום מומר בין קווי נוזל הקירור לאוויר. לאחר מכן, המאוורר נושף את האוויר המטופל לחלל המקורה. מזגן VRF מתאים ביותר לבניינים עם מספר חלוקות משנה. הוא מספק שליטה מקומית מצוינת למלונות, לבנייני משרדים ולבתי דירות. התצורה אידיאלית כאשר לוקחים בחשבון שלא כל חדר דורש חימום וקירור מתמידים, במיוחד כאשר קיימים מספר חללים לא תפוסים בכל זמן נתון. מזגן vrf חסרונות

יתרונות

למערכת ה- VRF ש הרבה יותר יתרונות מלבד אלה שהוזכרו לעיל.
 • מערכת מיזוג אוויר VRF נחשבת ליחידה המתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית הקיימת בשוק. היא גם חסכונית ביותר באנרגיה בהשוואה ליחידות אחרות.
 • יחידת חוץ אחת בלבד משמשת למספר יחידות פנימיות. ניתן לראות את היתרונות שלוה בשתי דרכים: קודם כל, זה חוסך מקום. שנית, דמי ההתקנה יהיו משתלמים יותר.
 • מזגן VRF לא מותקן על הקיר בהשוואה למערכת מיזוג אוויר מרובת פיצולים.
 • בניגוד למערכת מזגן מפוצלת, במערכת מיזוג אוויר VRF יש גם פחות חיווט חשמלי, מה שמקל על ההתקנה והיא פחות בעייתית.
 • תקבלו איכות אוויר טובה יותר בגלל תכונות טיהור האוויר שלה.
 • לצורך חיבור היחידה החיצונית משתמשים בצינורות ארוכים יותר. לכן, לרוב, היחידות החיצוניות יהיו רחוקות מהיחידות הפנימיות. זו הסיבה שהרעש שנוצר על ידי הקבל והמאווררים ביחידות המיזוג לא יהיה מורגש בתוך הבית. יחד עם זאת, רעש שנוצר ממערכת VRF נמוך יחסית ליחידת חוץ פיצולית.
 • מזגן VRF נחשב לידידותיי יותר לסביבה.
 • בעירה, שפכים וצנרת גז אינם נדרשים למערכת מיזוג אוויר זו.
עם זאת, שימו לב שגם למערכת זו חסרונות.

מזגן VRF חסרונות

 • מזגן VRF אינו יישום טוב עבור יחידות הזקוקות לטמפרטורה חיצונית גבוהה.
 • מערכת זו אינה מתאימה למקומות כמו בתי חולים ומעבדות.
 • עבור מזגן VRF  , נדרשת התקנת מספר צינורות ומפרקים בכדי להציב את היחידות החיצוניות והפנימיות. רק כאשר ההתקנה נעשית ללא דופי, משתמשים יכולים ליהנות ממערכת המיזוג VRV לתקופה ארוכה. יכול להיות שקשה למצוא טעויות שנעשות במהלך ההתקנה בגלל תהליך ההתקנה המורכב שלה.
 • עלות מערכת VRF תהיה בהחלט גבוהה יותר ממזגן מפוצל.
רועי מיזוג אוויר

שירות אמין ומקצועי, המספק שירות לכל תושבי
הקריות. הגעה מיידית ומחירים הוגנים

צור קשר