רועי מיזוג אוויר 24/7 א.ת., הנס מולר 22, קרית ביאליק קריות 072-326-4098 http://roysairconditioning.com/wp-content/uploads/2016/09/logo-roy.png
מאמרים

פירוק מזגן

משפצים את הדירה? עוברים לדירה חדשה? רוצים להחליף את המזגן הישן? אפשר לפרק מזגן לבד. ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על אופן פירוק מזגן. זה כולל  כל מה שנדרש וטיפים.

תהליך פירוק מזגן

תהליך פירוק מזגן הוא פשוט. ראשית, יש לכבות את המדחס. לאחר מכן, צריך לנתק את היחידה החיצוני  ולבסוף לנתק את היחידה הפנימית. אם יש לכם זמן, סבלנות וכישורים לפרק מזגן, אולי תוכלו לעשות זאת בעצמיכם.

רק לפני כן חשוב שתקראו את הדגשים שלנו לפירוק מזגן לבד. במידה ואינכם מסוגלים לעשות זאת ואתם חוששים שתגרמו נזק רב למזגן , מומלץ שתשתמשו בשירות של טכנאי מזגנים מומחה בקריות אשר יבצע את העבודה. ת חיצונית נקראת מעבה, והיחידה הפנימית נקראת מאייד. אלו השלבים לפירוק מזגן עילי:

פירוק מזגן

יניקת הגז – הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להעביר את הגז מהצינורות לתוך המעבה. לאחר מכן הוא יישמר עד שתשתמשו שוב במזגן. לאחר שהטכנאי ידליק את המזגן, הוא ישחרר את הגז למעבה שלו. זה יבטיח שלא תצטרכו למלא שוב את הגז בפעם הבאה שתתקינו אותו.

ניתוק היחידות – הטכנאי ינתק תחילה את צינורות הגז מהמעבה. לאחר מכן, הוא יפנה אל היחידה הפנימית וינתק את הברגים. לבסוף,הוא יוריד את היחידה לקרקע וסיימתם.

הסרה וטיוח – השלב האחרון הוא לסתום חורים בקיר.

התקנה – לאחר פירוק המזגן הישן, ניתן לתכנן מראש עם הטכנאי להתקנת מזגן חדש. מחיר התקנת מזגן אינו כלול בעלות הפירוק, גם אם אתם משתמשים באותו טכנאי.

כיצד לפרק מזגן מיני מרכזי 

מזגנים מיני מרכזיים ניתנים לפירוק באותו אופן כמו מזגן עילי רגיל. עם זאת, התהליך מעט יותר קשה ויקר מכיוון שצריך להסיר חלק מהגבס התחתון ולהחזיר את התקרה למצבה המקורי.עבור עבודה זו יש לפנות לקבלן גבס.

פירוק מזגן רצפתי

אמנם תהליך פירוק מזגן רצפתי זהה לזה של מזגן עילי, אך מדובר ביחידה כבדה יותר  אשר תעלה יותר (נגיע לשם בקרוב). כמו כן, ייתכן שלא ניתן יהיה לאסוף גז מהמזגן הישן כיוון שסגירת ברז הגז עלולה להרוס אותו לגמרי. במקרה שכזה, אם תרצו להתקין את המזגן  מחדש תצטרכו לקרוא לטכנאי מזגנים לשם  מילוי גז.

טיפים לפירוק מזגן

שתי נקודות חשובות שכדאי לזכור אם תחליטו לפרק את המזגן.

  • משקל – מזגנים כבדים. נאמר לנו שמעבה יכול לשקול עד 100 קילו. אל תתפתו להרים אותו בעצמכם ובקשו עזרה.
  • איסוף הגז הוא השלב הקשה ביותר. אם לא תעשו את זה נכון, אתם עלולים לזהם את הסביבה וגם לאבד את הגז מהמזגן. ככה זה עובד בקצרה: עליכם להפעיל את המזגן בקירור על הטמפרטורה הנמוכה ביותר. מהמעבה נפלטים שני צינורות ברזל צמודים. אלה צינורות הגז שסגורים בקצה שלהם באמצעות אומים המתאימים למברג אלן. סגרו  את האום של הצינור הדק יותר, השאירו את המזגן דולק למשך מספר דקות ואז סגרו את האום של הצינור העבה יותר וכבו את המזגן. בסופו של תהליך זה, אתם יכולים לנתק את הצינורות מן המעבה.
רועי מיזוג אוויר

שירות אמין ומקצועי, המספק שירות לכל תושבי
הקריות. הגעה מיידית ומחירים הוגנים

צור קשר